Předpověď počasí


Zjistit aktuální předpověď počasí můžeme na mnoha různých místech. Můžeme se podívat na internet, kde najdeme spoustu stránek s předpovědí počasí, dále pak v televizi, kde kromě pravidelných relací můžeme sledovat i samostatné TV stanice zaměřené na počasí, můžeme se podívat na teletext, přečíst si předpověď v novinách a nebo využít domácí meteostanice. Možností, jak zjistit předpověď počasí je tedy spousta a můžeme si vybrat, která z nich nám nejvíce vyhovuje a které nejvíce věříme.

IDOS autobusy od společnosti MAFRA jsou velice přesné. IDOS jízdní řády vlaků a autobusů pro všechny cestovatele.

Co patří do předpovědi počasí?

Předpověď počasí, ať už na internetových stránkách nebo v televizním vysílání, se skládá z velkého množství údajů a informací. Základním prvkem předpovědi počasí, který zajímá asi nejvíc lidí, je předpověď na aktuální a následující den. Kromě ní se v předpovědi počasí běžně setkáváme i s výhledem na několik dalších dnů a občas, především na internetu, si můžeme přečíst i výhled na následující měsíc – samozřejmě dlouhodobější výhledy už ale nejsou tak přesné a spolehlivé. Mezi další důležité informace, které jsou součástí předpovědí počasí, patří např. povodňové zpravodajství a informace o stavech a sjízdnosti řek, biometeorologická předpověď, sněhové zpravodajství a mnoho dalších údajů. Kromě předpovědi počasí v České republice si můžeme snadno zjistit i aktuální předpověď pro sousední země a další země Evropy i celého světa.

Dlouhodobá předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí patří mezi velmi žádané a očekávané předpovědi, které mnoho lidí zajímají. Zvláště v období prázdnin je mnoho lidí zvědavých, jaké budou mít počasí při své dovolené. Na rozdíl od krátkodobých předpovědí, které bývají relativně přesné, ty dlouhodobé lze brát jen orientačně a velmi často se stává, že tyto předpovědi příliš nevycházejí. Jedná se spíše o prognózu toho, jaké by mělo být v následujícím měsíci počasí, ale nakonec to často bývá úplně jinak. S dlouhodobou předpovědí se můžeme setkat především na internetu, ale i na stránkách některých novin.

Předpověď počasí na internetu

Nejpodrobnější a nejaktuálnější předpověď počasí najdeme na internetu. Internetových stránek s předpovědí počasí je velké množství, představíme si alespoň některé z nich. Jednu z nejpodrobnějších a nejobsáhlejších předpovědí počasí nabízí webové stránky na adrese http://www.meteopress.cz/. Součástí stránek je např. aktuální předpověď počasí z domova i ze světa, výhled počasí na následujících 30 dní, počasí v regionech, grafy teplot za poslední měsíc, meteoradar a spousta dalších informací. Každý den se zde můžeme podívat také na teplotní rekordy, které byly v tento den naměřeny. Mezi nejnavštěvovanější a nejoblíbenější stránky s předpovědí počasí patří počasí na serveru iDnes. Najdeme zde výhled počasí na 8 dní dopředu, aktuální informace o srážkách, rychlosti větru, oblačnosti, teplotní mapu nebo mapu blesků. Mezi další informace patří stav znečištění ovzduší, biometeorologická předpověď, pylové zpravodajství, teplota vody atd. Kromě počasí v České republice stránky obsahují také předpověď počasí v dalších evropských zemích, jako je Slovensko, Itálie, Španělsko, Chorvatsko a Řecko. V kategorii počasí v Evropě a ve světě pak najdeme např. synoptickou mapu, počasí v největších světových metropolích, informace z horských středisek, teploty vody a vzduchu v přímořských oblastech a další zajímavé údaje.

Další pěkně zpracovanou webovou stránkou s předpovědí počasí je www.meteoskop.cz. Stránky obsahují informace o počasí v České republice a vidíme na nich aktuální stav počasí pro každou hodinu. Kromě krátkodobé předpovědi je zde i dlouhodobá předpověď počasí na týden dopředu a stav srážek podle radaru. V přehledné tabulce se pak můžeme podívat na podrobnou předpověď ve všech krajských městech na další tři dny a po kliknutí na vybrané město se nám zobrazí detailní informace včetně výhledu na další týden, informace o srážkách, rychlosti větru, vlhkosti atd. Podrobnou předpověď počasí poskytují také stránky http://www.meteocentrum.cz/. Najdeme zde předpověď nejen pro krajská, ale i pro ostatní větší města České republiky a to jak hodinovou, tak dlouhodobou na 14 dní dopředu. Součástí webu jsou i pravidelně aktualizované družicové snímky, mapy teplot, srážek, větru atd. jak pro ČR, tak pro celou Evropu, zpravodajství o počasí a mnoho dalších informací. Poslední stránky s předpovědí počasí, které si představíme jsou na známém portálu Seznam.cz. Dostaneme se k nim buď přímo z hlavní stránky Seznamu nebo zadáním adresy http://pocasi.seznam.cz/. Předpověď počasí na Seznamu není tak detailní a podrobná jako na jiných webech, ale vyniká pěknou grafikou a krásnými fotkami z jednotlivých českých měst. Pokud nám stačí jen základní informace o počasí, jako je teplota, biopředpověď a rychlost větru, určitě stojí za to tyto stránky vyzkoušet.

Radar bouřky ČHMÚ snímá aktuální srážky nad ČR.


Sponzorované odkazy:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!