Předpověď počasí v televizi


Naprosto samozřejmou součástí televizních programů všech velkých plnoformátových nebo zpravodajských stanic jsou relace s předpovědí počasí. U nás se s nimi můžeme setkat jak na veřejnoprávní České televizi, tak na komerčních televizích, jako je třeba Nova nebo iPrima. Samostatnou kapitolou jsou pak specializované kanály, zaměřené vyloženě na předpověď počasí, které vysílají u nás i ve světě. Předpověď počasí bývá v televizních programech obvykle součástí zpravodajského bloku a počasí je obvykle zařazeno buď před hlavní zpravodajskou relaci a nebo naopak na její konec. Forma předpovědi se pak u nás výrazně liší na České televizi, kde tuto relaci moderují meteorologové a na komerčních televizích, kde tento pořad uvádějí např. modelky atd.

IDOS vlaky spojení pro vaší pohodlnou jízdu. IDOS autobusy od firmy Mafra jsou velice přesné a spolehlivé. Jízdní řády vlaků a autobusů jsou lehce dostupné online.

Předpověď počasí na teletextu

Předpověď počasí je nedílnou součástí teletextů všech hlavních českých televizních stanic. Najdeme ji na teletextu České televize, Novy i Primy. Na teletextu Česká televize začínají stránky s předpovědí počasí na straně 170 a končí až na straně 197. Vedle aktuální předpovědi na nejbližší dny jsou součástí teletextu i informace o aktuálních teplotách v jednotlivých městech, předpověď pro regiony, biopředpověď, informace o stavech řek, povodňové zpravodajství, informace o kvalitě ovzduší nebo počasí v Evropě a ve světě. Z českých teletextů je předpověď počasí na teletextu ČT nejobsáhlejší a nejsledovanější a stránka 171 je mimochodem vůbec nejsledovanější stránkou na všech českých teletextech. Kromě teletextu na ČT 1 je počasí v omezené míře i součástí teletextu Expres, který se vysílá na programech ČT 2 a ČT 24, naopak na teletextu ČT Sport počasí chybí. Předpověď počasí ale nechybí na teletextu televize Nova. Na rozdíl od České televize zde ale počasí nemá tolik prostoru a informace o něm jsou zde pouze na osmi stranách, od stránky 191 po stránku 198. Na druhou stranu na Nově obsahuje jedna strana mnohem více podstránek, takže i tady je předpověď pro všechny kraje. Stejně je na tom s počasím i teletext TV Prima – i na něm je předpověď počasí na stranách 191 až 198 a obsahuje stejné informace jako na Nově. Na Barrandově pak předpověď počasí začíná na straně 371 a informace jsou zde v podobném rozsahu jako na ostatních komerčních televizích.

Medard počasí a znečištění vzduchu. Medard online nabízí předpověď počasí a znečištění ovzduší.

Předpověď počasí na domácích meteostanicích

Čím dál oblíbenější a dostupnější jsou v poslední době domácí meteostanice, které nabízejí spoustu užitečných funkcí, mezi které patří mimo jiné i předpověď počasí. Zatímco levnější modely, které se dají koupit v ceně už kolem 100 Kč obvykle ukazují pouze čas a vnitřní + venkovní teplotu, dražší modely už ukazují mnohem více informací – např. fáze měsíce, vlhkost, grafickou předpověď, měření tlaku vzduchu atd. Domácích meteostanic, které ukazují i předpověď počasí je dnes na trhu velké množství a vzhledem k velmi přijatelným cenám se začínají stávat běžným vybavením domácností. Pokud si chceme nějakou pořídit, najdeme jejich seznam např. na stránce http://meteorologicke-stanice.heureka.cz/, kde si jednotlivé modely můžeme seřadit např. podle ceny nebo oblíbenosti. U všech meteostanic jsou i obrázky a většinou také recenze, které nám usnadní výběr.

Portál počasí idnes je velice populární a oblíbený.

Předpověď počasí na České televizi

Asi nejlepší a nejpodrobnější předpověď počasí můžeme sledovat na programech veřejnoprávní České televize. Předpověď počasí se vysílá každý den na ČT 1 těsně před hlavní zpravodajskou relací Události a také ve 12.20 po skončení poledních zpráv. Častěji pak můžeme sledovat počasí na zpravodajské stanici ČT 24. Hlavní předpověď počasí pak na ČT 24 začíná každý den v 17.55. Počasí na České televizi uvádějí zkušení moderátoři Taťána Míková, Alena Zárybnická, Pavel Karas a další. V minulosti byl nesmírně populární Ján Zákopčaník, který byl proslulý tím, že se s diváky loučil slovy Slunce v duši. Po neshodách s novým vedením redakce ČT však v březnu 2005 z této televize odešel.


Sponzorované odkazy:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!