Předpověď počasí na Nově


Předpověď počasí samozřejmě nemůže chybět ani v programu nejsledovanější komerční televize – TV Nova. Na rozdíl od České televize, která jej začala zařazovat před hlavní večerní zprávy, Nova vysílá předpověď počasí až po jejich skončení. Velký rozdíl je pak především v moderátorech této relace. Zatímco na veřejnoprávní televizi uvádějí počasí výhradně zkušení meteorologové a odborníci, na Nově jsou to převážně modelky.

IDOS autobusy od firmy Mafra jsou velice přesné a spolehlivé. Jízdní řády vlaků a autobusů jsou lehce dostupné online.

Předpověď počasí na Barrandově

Asi nejlepší předpověď počasí, která se kdy na českých televizních stanicích objevovala, vysílala v minulých letech televizní stanice Barrandov. Pořad se jmenoval Jak bude a moderoval ho ostravský divadelní herec Miloš Čížek. Tato předpověď počasí byla u nás naprosto unikátní a pojatá úplně jinak, než jsou diváci z ostatních programů zvyklí. Miloš Čížek uváděl tuto relaci osobitým a velmi svérázným způsobem a dodal předpovědi počasí úplně nový rozměr. Pořad Jak bude na Barrandově nabídl veškeré důležité informace o počasí, které diváky zajímaly, ale nabídl je zábavnou a hravou formou. Bohužel po letech přestala TV Barrandov tento pořad vysílat a tak se čeští diváci musí spokojit pouze s tradičními relacemi o počasí. Pokud jste neměli nikdy možnost předpověď počasí Jak bude vidět, můžete se podívat na ukázku tohoto pořadu na YouTube pod odkazem http://www.youtube.com/watch?v=O-LWPynMnq8.

Chorvatsko je evropský stát, který se geograficky nachází na pomezí střední a jihovýchodní Evropy. Porovnejte a nakupujte last minute zájezdy do celého světa bez navýšení ceny.

Předpověď počasí na specializovaných kanálech

Kromě předpovědi počasí na hlavních televizních kanálech existují také samostatné specializované televizní stanice, které se zaměřují výhradně na předpověď počasí a vše, co se této oblasti týká. Jedna taková televize vysílá i v českém jazyce a jmenuje se Meteo TV. Tento kanál začal vysílat v roce 2002 a jeho provozovatelem je společnost Meteopress. Naladit si tuto stanici můžeme v nabídkách některých kabelových společností, např. v základním balíčku od UPC. Ze zahraničních kanálů pak stojí za zmínku The Weather Channel – americká kabelová a satelitní televizní stanice, která se zaměřuje na předpovědi a zprávy o počasí, zajímavé dokumenty a další pořady, které se týkají počasí. The Weather Channel vysílá v angličtině a jeho internetové stránky najdeme na adrese http://www.weather.com/.

Aladin předpověď počasí je počítána geografickým rozlišením 4 km.

Předpověď počasí v chytrých telefonech

Naprosto samozřejmou součástí všech chytrých telefonů jsou různé aplikace s předpovědí počasí. Často bývají tyto aplikace už součástí telefonu, ale v internetových obchodech si můžeme vybrat z obrovského množství různých aplikací, od těch bezplatných až po placené, které mají spoustu zajímavých funkcí. Celá řada aplikací s předpovědí počasí je i v českém jazyce a majitelé smartphonů mají k dispozici opravdu velký výběr. Kromě mobilních telefonů jsou často tyto aplikace vhodné i pro tablety. Pokud nechceme zbytečně utrácet, vyplatí se stáhnout si spíše ty neplacené, které už dnes nabízejí velmi atraktivní grafiku a dostatek informací.

Nejlepší aplikace s předpovědí počasí

Když si kupujeme nový mobilní telefon, bývá v něm obvykle předinstalováno několik základních aplikací. Většinou jedna z prvních věcí, kterou s novým mobilem provádíme, je instalace nových aplikací, které nám budou nejvíce vyhovovat. Jednou z těch základních aplikací, kterou má ve svém mobilu téměř každý, je aplikace s předpovědí počasí. Těch je pro všechny operační systémy velmi mnoho a tak si teď představíme několik nejzajímavějších a nejoblíbenějších, které stojí alespoň za vyzkoušení. Jedna z nejoblíbenějších a nejstahovanějších aplikací pro mobilní telefony s operačním systémem Android se jmenuje In – počasí. Tato aplikace je k dispozici ke stažení v internetovém obchodě Google Play a to zcela zdarma. Součástí aplikace je i widget, který si můžeme umístit na plochu svého mobilu. Mezi přednosti této aplikace patří povedená grafika, skvělý widget, který si můžete nastavit podle přání a asi největší výhodou oproti konkurenčním aplikacím je to, že součástí widgetu je kromě data, času a předpovědi počasí také údaj, kdo má ten den svátek. In – počasí je kromě Androidu k dispozici i pro mobilní telefony s operačním systémem iOs, ale pro jejich majitele už je tato aplikace placená. Zdarma je ale pro ty, co mají v mobilu Windows Phone – ve Windows Phone Store se tato aplikace jmenuje Počasí a má trochu jinou grafiku. Oficiální webové stránky In – počasí jsou na adrese http://www.in-pocasi.cz/ a jejich součástí jsou i přímé odkazy ke stažení této aplikace do různých zařízení.

Další skvělou aplikací s předpovědí počasí pro mobilní telefony je Yahoo! Počasí. To je k dispozici zdarma jak pro majitele mobilů s Androidem, tak pro iPhony. Yahoo! Počasí je jedna z nejpovedenějších aplikací, které ukazují předpověď počasí – kromě krásné grafiky jsou její součástí i fotografie ze služby Flickr, které odpovídají aktuálnímu počasí i denní době v jednotlivých místech. Yahoo! Počasí má spoustu zajímavých a užitečných funkcí a určitě stojí za to si jej do svého mobilu nainstalovat. Výbornou aplikací, která ukazuje aktuální srážky podle údajů Českého Hydrometeorologického ústavu je Meteor (Počasí) » Meteoradar. Aplikaci si můžeme v obchodě Google Play stáhnout zdarma a její součástí je i widget. Od stejného vývojáře je pak aplikace s názvem Meteor (Počasí) » Aladin, která nabízí pravidelné předpovědi teploty, tlaku, srážek, větru a vlhkosti. I tato aplikace je ke stažení zdarma. Ze zahraničních aplikací pak k těm nejlepším patří GO Weather Forecast & Widgets. Tato aplikace zaujme především krásnou grafikou a velkým množstvím widgetů. O její oblíbenosti svědčí i to, že už si ji do svých telefonů nainstalovalo kolem 50 milionů lidí z celého světa. Pokud nám nevadí za předpověď počasí platit, můžeme vyzkoušet některou z mnoha placených aplikací. Patří mezi ně např. WeatherPro, MeteoEarth, AccuWeather Platinum a spousta dalších.


Sponzorované odkazy:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!