Počasí radar


Zatímco běžná, klasická předpověď počasí obsahuje jen několik málo základních informací o počasí, pokud nás zajímají podrobnější informace, můžeme využít radarových dat. Díky radaru počasí se tak můžeme dozvědět spoustu aktuálních i starších informací o počasí. Pomocí radaru se dozvíme o aktuálních srážkách na našem území a alespoň nás tak nezaskočí případné deště nebo bouřky. Informace z radaru samozřejmě pokrývají celé území České republiky a tak si můžeme kdykoliv zjistit, kde zrovna prší nebo kde jsou bouřky. Kromě aktuálních informací o tom, jaké je počasí právě teď, patří mezi výhody radaru také to, že se kdykoliv můžeme podívat do jeho archivu a zjistit si tak, jaké počasí bylo například včera nebo před několika dny a to s přesností na deset minut. Dnes už se s radary s počasím setkáme nejenom na internetových stránkách, ale spousta aplikací s radarem počasí je určených i pro mobilní telefony. Nejaktuálnější situaci tak můžeme sledovat kdekoliv – ať už jsme doma, v práci nebo někde na cestách. Pokud jedeme do zahraničí, můžeme si např.do svého mobilu nebo tabletu stáhnout některý ze zahraničních radarů a mít tak nejpřesnější informace.

IDOS autobusy od společnosti MAFRA jsou velice přesné. IDOS jízdní řády vlaků a autobusů pro všechny cestovatele.

Počasí radar na internetu

Nejvíce aktuálních a podrobných informací z radaru najdeme samozřejmě na internetu. Jen v češtině můžeme využít spoustu kvalitních webových stránek, které přinášejí vždy aktuální a přesné informace o počasí, stavu ovzduší nebo o hydrologické situaci (srážky, varování před povodněmi atd.). Na stránky s radarem počasí se však můžeme podívat i u okolních zemí a pokud umíme cizí jazyky, můžeme si tak přečíst spoustu aktuálních informací o počasí z celého světa. Aktuální radarová data pro naše území většinou pocházejí přímo od Českého hydrometeorologického ústavu. Data od něj čerpá velká většina internetových stránek nebo mobilních aplikací, zabývajících se předpovědí počasí nebo zprostředkováním radarových snímků. Obrázky jsou pak vždy zakreslené na mapě a vyznačené příslušnou barvou podle toho, jak intenzivní srážky jsou. Českých stránek s radarem počasí je velké množství, popíšeme si ty nejlepší z nich.

IDOS vlaky spojení pro snadné a rychlé cestování.

Počasí radar od společnosti Meteopress

Radar s nejnovějšími informacemi o počasí je i součástí známých internetových stránek www.meteopress.cz. Dostaneme se na něj přes odkaz v horní části stránky a nebo na něj můžeme přejít rovnou po zadání odkazu http://radar.meteopress.cz/. Jak tento radar vypadá a jaké informace si na něm můžeme zobrazit? Radarové snímky se nám zobrazují na mapě České republiky, kde jsou aktuální srážky zobrazeny příslušnými barvami podle typu srážek. Hned vedle mapy máme vysvětlivky, které nám říkají, co které barvy znamenají – bílá značí krupobití, červená barva bouřky, oranžová až žlutá silný déšť, zelené odstíny normální déšť a konečně modrá až fialová barva znamená mrholení. Samotnou mapku si můžeme zobrazit vve čtyřech různých podobách – buď jako klasickou mapu, nebo satelitní, terénní či Google Earth. Na pravé straně od mapky České republiky si pak lze nastavit přesné datum ze kterého se na radarové snímky chceme podívat a také přesný čas. Co se týká času, tak radarové snímky se aktualizují pravidelně po deseti minutách a to po celý den, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Pod mapou pak máme ještě několik samostatných tlačítek. Ty slouží k posunu radarových snímků dozadu či dopředu nebo k přímým odkazům o stavu počasí, informacích o projektu a novinkách.

Booking.com pro snadnou rezervaci vašeho hotelu.

Počasí radar od ČHMÚ

Radar s počasím je samozřejmě i na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu. Na portálu ČHMÚ najdeme spoustu aktuálních informací, které se týkají předpovědi počasí jak na aktuální den, tak na následující dny. Kromě velkého množství podrobných informací o teplotách, srážkách, stavu ovzduší atd. je součástí webu také radar, ve kterém si můžeme zjistit nejaktuálnější data. Odkaz na aktuální data z radaru počasí najdeme na hlavní stránce webu hned pod mapkou České republiky  ve třetím sloupečku úplně nahoře. Po kliknutí na odkaz Aktuální radarová data se nám pak otevře nové okno, ve kterém budeme mít zobrazenou mapu ČR s nejnovějšími snímky z radaru. Můžeme si zde různě pohrát s nastavením – např. doba aktualizace snímků, rychlost animace, průhlednost, velikost atd.


Sponzorované odkazy:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!