Počasí radar pro mobily a tablety s iOS


Druhou nejrozšířenější mobilní platformou je iOS. I na něj tak najdeme řadu kvalitních aplikací s radarem počasí a stejně jako na Androidu u většiny z nich za ně nemusíme nic platit. MeteoMapy – skvělá aplikace určená pro iPhony a iPady nabízí spoustu užitečných funkcí. Ukazuje nejen aktuální srážky nad naším územím, ale také jejich předpověď na následujících 60 minut. Kromě srážek obsahuje i informace o teplotách, vlhkosti, větru nebo tlaku vzduchu. Zajímavou funkcí je pak možnost přidávat informace o aktuálním počasí v naší lokalitě, které si pak mohou přečíst ostatní uživatelé. Novinkou v aplikaci je to, že kromě České republiky obsahuje i radarové snímky, které pokrývají celé Německo. MeteoMapy si můžeme stáhnout z internetového obchodu iTunes a to úplně zdarma.

iRadar CZ – další aplikace pro IOS čerpá radarové snímky ze sítě CZRAD a snímky bleskových výbojů ze sítě Blitzortung.org. Výhodou iRadaru CZ je spousta možností nastavení a velké množství funkcí. Patří mezi ně předpověď pohybu oblačnosti na 60 minut, push notifikace, animace radarových snímků, podpora multitaskingu a GPS lokalizace, zobrazení webových kamer, podpora kompasu, cachování stahovaných snímků, možnost automatické obnovy dat a celá řada dalších zajímavých funkcí. Aplikace je kromě češtiny také ve slovenštině a angličtině a na iTunes si ji můžeme stáhnout bez poplatku.

Weather Forecast Model – tentokrát už se jedná o placenou aplikaci. Weather Forecast Model ukazuje předpověď počasí podle radarových snímků Aladin od Českého hydrometeorologického ústavu a jde o jednu z nejlepších aplikací s radarem počasí pro operační systém iOS. Aplikace stojí 0,89 eura a vyniká mj. velmi pěkným grafickým zpracováním.

Počasí radar pro mobily a tablety s Windows Phone

Posledním velkým operačním systémem, na který se podíváme, je Windows Phone. Ten není tolik rozšířený jako Android a iOS, ale i na něj si můžeme vybrat několik aplikací, jejichž obsahem je radar s počasím.

Bouřky – výborná aplikace, která umožňuje snadný a rychlý přístup k aktuálním radarovým snímkům od ČHMÚ. Aplikace Bouřky obsahuje dva druhy údajů – srážkový radar a detektor blesků. Velkým plusem je také podpora live tile (živé dlaždice). Součástí aplikace je řada funkcí – např. možnost ručního stáhnutí snímků za posledních 48 hodin, animace, přiblížení a posun snímků, zobrazení aktuální polohy pomocí GPS, vyznačení vlastních míst nebo offline cache pro stažené snímky. Bouřky si můžeme stáhnout ve Windows Phone Store zdarma.

Meteoservis Lite – další bezplatná aplikace určená pro Českou republiku a Slovensko. Meteoservis Lite přináší předpověď počasí a aktuální radarové snímky. Mezi plusy patří např. velmi pěkná grafika a také podpora živé dlaždice. Aplikace je v češtině, slovenštině a angličtině, je určená pro Windows Phone verze 8 a 7,5 a je zdarma ke stažení v obchodě Windows Phone Store.

Meteoservis – na rozdíl od Lite verze je tato aplikace už placená – stojí 2,49 dolaru. Oproti verzi Lite však nabízí více funkcí

Meteoservis Pro – nejdražší, ale nejlépe vybavená aplikace řady Meteoservis stojí 4,99 dolaru. Obsahuje spoustu užitečných funkcí a je asi nejlepší aplikací s radarem počasí pro mobily s operačním systémem Windows Phone.

Rain Radar – zatímco výše zmíněné aplikace byly určeny speciálně pro Českou republiku, Rain Radar se na Česko nezaměřuje. Jeho obsahem jsou radarové snímky celé Evropy, Švýcarska, Německa, Francie, Belgie, Chorvatska, USA, Číny, Thajska a několika dalších zemí. Rain Radar si můžeme na Windows Phone Store stáhnout za 21 korun a je skvělou alternativou pro ty, kteří hodně cestují nebo je cesta do zahraničí v nejbližší době čeká.


Sponzorované odkazy:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!