Počasí radar na webu Meteoskop.cz


Mezi nejzajímavější webové stránky s radarem počasí patří www.meteoskop.cz. Stránky přinášejí kromě radaru také krátkodobou a dlouhodobou předpověď počasí pro jednotlivá krajská města. Meteoskop je velmi přehledný a jednoduchý a najdeme na něm pouze základní informace. Zdrojem radarových snímků na webu je Český hydrometeorologický ústav. Svoji stránku má Meteoskop.cz i na Facebooku, kde na svém profilu zveřejňuje krátké zprávy o počasí a fotky přírody nebo krajiny.

IDOS autobusy od firmy Mafra jsou velice přesné a spolehlivé. Jízdní řády vlaků a autobusů jsou dotupné online.

Počasí radar na stránkách In-počasí

Další známé stránky, jejichž součástí je radar počasí jsou www.in-pocasi.cz. Odkaz na radar najdeme přímo v horním menu a po kliknutí na něj se nám zobrazí stránka s velkou mapou České republiky, na které jsou vyznačeny aktuální teploty na desítkách míst naší země spolu s barevně vyznačenými srážkami nad naším územím. Mapku si můžeme různě posouvat, přibližovat a oddalovat a přepínat lze mezi její klasickou a satelitní verzí. Ve spodní části mapy jsou vysvětlivky, co které barvy u srážek znamenají (v milimetrech za hodinu) a v pravém dolním rohu si pak můžeme zaškrtnout které informace chceme v mapě zobrazit (meteostanice, meteozprávy, kamery a blesky). Přímo nad mapou ČR pak vidíme odkazy na časy po deseti minutách – při kliknutí na některý z časů se nám ukáže jaký byl v tu chvíli aktuální stav srážek nad naším územím. Velkou výhodou tohoto radaru počasí je ale také možnost podívat se na simulaci srážek na nejbližších 50 minut. Při kliknutí na některý z časů, které budou následovat, tak uvidíme předpokládaný výskyt srážek.Jedná se však pouze o prognózu, ve skutečnosti pak může být situace trochu odlišná. Veškerá radarová data na této stránce jinak poskytuje Český hydrometeorologický ústav, radar počasí z Německa pak DWD (Deurscher Wetterdienst).

Radar bouřky ČHMÚ snímá aktuální srážky nad ČR.

Počasí radar na mobilních telefonech

Aktuální informace o stavu počasí, které pocházejí z radarových měření, ale můžeme sledovat nejen doma, ale i kdekoliv na cestách prostřednictvím mobilního telefonu. Na něm si tato data můžeme zobrazit buď na internetových stránkách (stejně jako na počítači) a nebo si do svého zařízení můžeme stáhnou některou z mnoha aplikací. Výhodou je, že tyto mobilní aplikace jsou zpravidla ke stažení zdarma a máme díky nim aktuální a přesné informace vždy po ruce, ať už jsme kdekoliv. Jediné, co potřebujeme, je mít na svém mobilním telefonu či tabletu aktivované internetové připojení. Radary s počasím jsou jinak k dispozici pro všechny chytré telefony, takže ať už máme mobil s Androidem, iOS nebo Windows Phone, můžeme si některou z aplikací stáhnout. Kromě chytrých mobilních telefonů můžeme jednotlivé aplikace používat samozřejmě i na tabletech. Abychom ale měli aktuální data, musíme být připojení k internetu.

Medard počasí a znečištění vzduchu. Medard online nabízí předpověď počasí a znečištění ovzduší.

Počasí radar – nejlepší mobilní aplikace

Aplikací pro mobilní telefony, které v sobě obsahují informace o počasí z radaru je velké množství a řada z nich je i v českém jazyce. Které z nich patří k těm nejlepším a nejstahovanějším? Podíváme se blíže na jednotlivé mobilní aplikace na nejpoužívanějších operačních systémech, takže na  aplikace pro přístroje s Androidem, iOS a také Windows Phone.

Počasí radar pro mobily

Android je u nás nejrozšířenější operační systém na mobilních telefonech a i nabídka aplikací je na něm nejbohatší. Kromě obrovského množství velmi pěkně zpracovaných aplikací a widgetů s předpovědí počasí je zde i několik aplikací s radary počasí.

Meteor (Počasí) » Meteoradar – nejstahovanější česká aplikace s radarem počasí, která je pro Android k dispozici. Meteoradar obsahuje oficiální aktuální data od Českého hydrometeorologického ústavu a zobrazuje srážky nad naším územím na mapovém podkladě. Součástí aplikace je řada funkcí – patří mezi ně přesná hodinová předpověď srážek, aktivní widget na plochu, zobrazení naší pozice, přehrávání sekvence snímků, cachování dat pro rychlejší přístup nebo možnost vytvoření značky na mapě. Meteoradar si můžeme zdarma stáhnout na Google Play a protože je dostupný pro Androidy od verze 1,6, lze ho tak používat i na telefonech se staršími verzemi tohoto operačního systému.

Meteor (Počasí) » Aladin – další velmi oblíbená aplikace pochází stejně jako ta předchozí z dílny společnosti Androworks. Aladin je oficiální aplikací ČHMÚ a poskytuje svým uživatelům pravidelné předpovědi nejen teploty, ale i srážek, vlhkosti, větru a tlaku. Velkou předností Aladina je hlavně jeho aktuálnost – informace, které zobrazuje jsou vždy ty nejnovější, které Český hydrometeorologický ústav vydal. Dalším plusem je jednoduché, intuitivní a uživatelsky velmi přívětivé prostředí. Aplikace navíc poskytuje informace pro všechna místa v ČR a je ke stažení zcela zdarma. Pokud tedy máme mobil s Androidem a chcete mít vždy aktuální informace o počasí, patří Aladin rozhodně mezi aplikace, které stojí za vyzkoušení.

Meteor – Sněhové zpravodajství – poslední aplikace o počasí od Androworks se zabývá sněhovým zpravodajstvím. Jejím obsahem jsou vždy aktuální informace o sněhu na českých horách a to ve všech střediscích. Potěší mimo jiné rychlé stahování dat, jednoduché uživatelské rozhraní nebo možnost přidání do oblíbených. Stejně jako předchozí dvě aplikace, tak i tuto si v internetovém obchodě Google Play můžeme stáhnout zdarma.

Aladin – předpověď počasí – další mobilní aplikace, která umožňuje přístup k radarovým snímkům Aladin od Českého hydrometeorologického ústavu. Obsahuje podrobnou předpověď ve formě meteogramu pro jednotlivá města nebo skiareály. Kromě radarových snímků se srážkami se zde můžeme podívat i na vizualizace výskytu blesků. Výhodou jsou pak např. animace obrázků nebo možnost jejich uložení na paměťovou kartu, díky čemuž si je pak lze zobrazit i když jsme zrovna offline. Aplikace vyžaduje Android od verze 2.1 a je ke stažení zdarma.

Předpověď počasí – Aladin – další aplikace, která má v názvu slovo Aladin opět vychází z dat ČHMÚ. Obsahuje předpověď vývoje počasí na následující dva dny a sice teplotu, srážky, oblačnost a vítr. Mezi hlavní plusy této aplikace patří vysoká úspěšnost předpovědi, rychlé načítání dat, animace vývoje počasí nebo detailní zobrazení jednotlivých oblastí. Stejně jako ostatní je zdarma.

Počasí radar ČR Widget Android – na závěr se ještě podíváme na jeden widget. Ten také využívá data od Českého hydrometeorologického ústavu a aktualizuje se po třiceti minutách. Widget ukazuje aktuální srážkovou situaci nad naším územím a nově je jeho součástí i aktuální srážková mapa nad celou západní Evropou. Widget je na Google Play k dispozici zdarma.


Sponzorované odkazy:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!